Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:
Z uroków Góry Żar korzystają turyści, podziwiający rozległą panoramę krainy jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego, przełom rzeki Soły i góry Beskidu Małego. Do atrakcji góry Żar należą:
- kolej linowo-terenowa
- stoki narciarskie dla zaawansowanych i początkujących narciarzy
- sztuczne jezioro - zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej, mający 14 hektarów powierzchni i mieszczący 2 miliony metrów sześciennych wody
- lotnisko szybowcowe oraz Górska Szkoła Szybowcowa
- dwie trasy rowerowe, wypożyczalnia rowerów górskich
- restauracja i taras widokowy
- zjeżdżalnia pontonowa
- przeloty widokowe samolotem
Niezwykłe muzeum i Browar w Żywcu, jeden z pierwszych i najbardziej znanych w kraju. Założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. Muzeum Browaru Żywiec to największa i najbardziej nowoczesna placówka tego typu w Polsce. Jego goście poznają tu aktywnie historię żywieckiego browaru i jego współczesność.
Muzeum w niczym nie przypomina typowych ekskluzywnych ekspozycji ze strażnikami i pilnującymi sal paniami. To dynamiczny organizm stale wchodzący w interakcje ze swymi gośćmi. Nie ma tu obowiązkowych dla wszystkich kapci, są natomiast pasjonujące historie, wciąż sprawne urządzenia sprzed dziesięcioleci oraz emocje towarzyszące degustacji żywieckiego piwa. Tu nie tylko patrzysz i słuchasz, ale niemal wszystkiego możesz dotknąć. Takie zwiedzanie naprawdę potrafi wciągać!
Szczyrk (14 km) - Kompleksy narciarskie z pełną paletą tras o wszystkich stopniach trudności, od stoków do nauki po trasy "czarne" z homologacją FIS. Łącznie 60 km tras narciarskich.
- Międzybrodzie Żywieckie, góra Żar (7 km) - Kolej linowo-torowa, wyciąg orczykowy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.
- Międzybrodzie Bialskie (7 km) - Wyciągi orczykowe dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
- Żywiec, góra Grojec (10 km) - Wyciąg orczykowy dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
- Kocierz (18 km) - Wyciągi orczykowe dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
- Bielsko-Biała, góra Szyndzielnia (21 km) - Kolej gondolowa, wyciągi orczykowe dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.
- Korbielów, góra Pilsko (28 km) - Stoki narciarskie o wszystkich stopniach trudności, od stoków do nauki po trasę "czarną". Również trasa z homologacją FIS.
- Wisła (36 km) - Stoki narciarskie o różnych stopniach trudności. Łącznie ponad 25 km tras narciarskich.
Na gości czekają cztery baseny. Będą typowo rekreacyjne, dostosowane do potrzeb całych rodzin. Dwa z nich, o łącznej powierzchni 200 m kw., będą kryte. Znajdą się w nich stanowiska do masaży bąbelkowych. Z kolejnego dużego basenu wypłyniemy na zewnątrz. Trzeci basen, mniejszy, będzie przy zjeżdżalni. Kręta, emocjonująca rura o długości 60 metrów będzie jedną z największych atrakcji aquaparku. Ze środka będziemy mogli wypłynąć do kolejnego basenu znajdującego się już na zewnątrz budynku. W nim zostanie zamontowana także szeroka zjeżdżalnia przeznaczona dla całych rodzin. Woda w aquaparku będzie miała temperaturę 36-38 stopni, ale nie będzie pochodzić z odwiertów termalnych. Do jej podgrzewania będą wykorzystywane pompy ciepła oraz kolektory słoneczne. Niecki basenów nie będą ze stali, zostaną wyłożone mozaiką z kafelków. W aquaparku nie zabraknie atrakcji. Znajdą się tutaj dwie zjeżdżalnie. Jedna z nich to 60-metrowa kręta rura, druga to szeroka i bardziej łagodna zjeżdżalnia rodzinna. Dodatkowy wypoczynek zapewnią sauny: parowa, fińska i ruska bania. Ta ostatnia to nowość - połączenie sauny suchej i parowej. Będzie tu również pokój relaksacyjny. Będzie też można korzystać z 60-metrowej zjeżdżalni, biczy wodnych, jacuzzi, basenów rekreacyjnych i saun. Woda będzie miała 38 stopni. Na piętrze będzie restauracja i plac zabaw dla dzieci. Jest też basen zewnętrzny. Są też trzy różne sauny: sucha, fińska - aromatyczna i ruska bania. Na zewnątrz będą leżaki, boisko do piłki siatkowej i plac zabaw dla dzieci. Na terenie aquaparku powstanie także zaplecze gastronomiczne, a cały obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dwupoziomowy park linowy składający się z dwóch tras i poziomu treningowego o łącznej długości ok. 450 m. Pierwsza podstawowa z platformami od 3 do 8 m nad ziemią przeznaczona dla dorosłych i dzieci od 8 roku życia. Hitami tej trasy są zjazdy na deskorolce i na trapezie. Poziom wyższy przeznaczony jest dla absolwentów trasy podstawowej. Tutaj przeszkody są trochę trudniejsze i na wyższej wysokości sięgającej nawet 20 m.
- TRASA ZJAZDOWA składa się z 5 długich zjazdów tyrolskich z jednego zbocza na drugie. Maksymalna wysokość 25 metrów.
- ZOOLANDIA – mini park linowy dostępny już od 3 roku życia. Dzieciaki pokonują proste kolorowe przeszkody linowe zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach, asekurację stanowią siatki zabezpieczające przed upadkiem.
Stary Zamek w Żywcu znajduje się na miejscu średniowiecznego zamku, który został zniszczony w 1477 roku w wyniku akcji militarnej wojsk króla Kazimierza Jagiellończyka przeciwko Komorowskim herbu Korczak. Przebudowa zamku nastąpiła w latach 1485-1500 oraz w roku 1567.
Od 2005 r. Stary Zamek jest siedzibą Muzeum Miejskiego w Żywcu. W ramach wystaw stałych muzeum, oglądać można m.in. ekspozycję etnograficzną, stanowiącą uzupełnienie szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Turyści zobaczą tutaj 24 miniatury. Będą to m.in. zamek w Lanckoronie, klasycystyczny dwór w Bielsku-Białej, żywiecki browar, huta w Węgierskiej Górce, pałac myśliwski w Cieszynie, drewniana willa w Wiśle, kościół Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, zespół folwarczny w Bażanowicach i leśniczówka w Złatnej. Każdy z obiektów jest związany z rodami Komorowskich, Wielopolskich lub Habsburgów - czyli arystokratów, których siedzibą był niegdyś Żywiec. W wyremontowanych salach Nowego Zamku w Żywcu pojawią się miniatury w skali 1:15 lub 1:33. Wśród nich zobaczymy m.in. pałac myśliwski Habsburgów w Cieszynie, zbudowany w latach 1838-40 według projektu wybitnego wiedeńskiego architekta Józefa Kornhäusla, drewnianą willę myśliwską arcyksięcia Fryderyka Habsburga, zbudowaną w 1840 r. na Przysłopie pod Baranią Górą i kościół Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, zbudowany w latach 1612-14 z fundacji Piotra Komorowskiego. Będzie też zespół folwarczny w Bażanowicach, który wchodził w skład dóbr Komory Cieszyńskiej Habsburgów, pałac w Bestwinie wzniesiony przez Karola Ludwika Habsburga w latach 1824-26, XIX-wieczny "Belweder" w Radziechowach-Wieprzu i leśniczówka w Złatnej - zbudowanej dla Habsburgów w charakterze willi szwajcarskiej.
Na szczycie Skrzycznego znajduje się schronisko PTTK, basen dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, strzelnica (łuk, wiatrówka) i boisko. Można tam wjechać dwuodcinkowym wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku. Na zboczach góry znajdują się trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (m.in. trasa FIS) i łącznej długości 14 km. Przez Skrzyczne przechodzi też wiele szlaków turystycznych (np. na Baranią Górę) – pieszych i rowerowych (również wyczynowych Downhill, na których odbywały się między innymi zawody Pucharu Polski). Ponadto szczyt Skrzycznego ze strony wschodniej (od Jeziora Żywieckiego) jest znakomitym startowiskiem dla miłośników paralotni.
Leśny Gród to magiczny zakątek, któremu nie obce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, który został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest to 14-metrowa rzeźba wykona z topoli, której pomysłodawcą jest Grzegorz Śleziak (projektant i właściciel ogrodu). W ogrodzie obecna jest również tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród japoński, ścieżki Feng Shui, jak i reprezentują ją liczne odmiany roślin orientalnych, takie jak drzewko Ginko Biloba czy różne rodzaje bambusów. Woda, która jest symbolem życia i rozwijającej się przyrody, również znalazła odzwierciedlenie w ogrodzie w postaci oczek wodnych z rybami. Wśród wolno stojących rzeźb wykonanych z drewna świerkowego, które w swej tematyce nawiązują do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni, spacerują pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, a także słychać rechot żab zielonych. Ogród wiosną zdobi pół miliona kwiatów: krokusów, żonkili, storczyków, hiacyntów, narcyzów, a także ozdobny czosnek.
Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25.
Park Rozrywki Dinolandia powstał w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na naszej plaży ukryty tam szkielet T.rexa.
Zapytaj nas:
Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt: